Kartlı Geçiş Sistemleri

Güvenlik sistemleri denildiğinde Kartlı Geçiş Sistemleri’nin önemi büyüktür. Üst seviyede güvenlik arz eden işyerleri, plazalar, alışveriş merkezleri, devlet kurumları, askeri tesisler ve benzeri alanlarda; binalara veya belirli mahallere giriş ve çıkışların kontrol altında tutulmasını sağlayan sistemlerdir.

HG Teknoloji, geçiş kontrol sistemlerini ihtiyaca uygun şekilde sizler için projelendirip, sistemi en hesaplı ve efektif şekilde tasarlar. Ürünlerimiz ayrıca diğer tüm otomatik sistemlerle ve bina yönetim sistemleri ile de entegre olabilme özelliğine sahiptir. Bu yönüyle müşterilerimizin de işini kolaylaştırmaktadır.

Kartlı Geçiş Sistemleri vasıtasıyla dışarıdan binaya veya bina içinde belirli bir bölüme giriş ve çıkışlar kontrol altına alınabileceği gibi kişiye özel izinlerin verilmesi veya kısıtlamalar koyulması da mümkün olabilmektedir. Örneğin; binaya giriş yapıldıktan sonra belirli bölümlere sadece belirli şahısların girişine izin verilebilir ya da bazı alanlar izine kapalı tutulabilir. Herkesin sadece kendi izinli olduğu alanda dolaşması sağlanabilir. Böylelikle gizli bölümlere yetkisiz kişilerin girişlerinin de önüne geçilmiş olunur.

Kart okuyucu sistemlerle birlikte artık biyometrik okuyucu ürünler de kullanılabilmektedir. Parmak izi, yüz ve retina okuma cihazları Kartlı Geçiş Sistemi’ne entegre edilerek güvenlik seviyesini yükseltmeye yönelik farklı çözümler sunulabilmektedir.

Kartlı Geçiş Sistemleri sayesinde personel takip, maaş hesaplama vb. işlemler de tek bir yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.